OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

25 CZERWIEC 2017

1. Kończy się czerwiec miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłości Pana Boga i bliźniego. W PIĄTEK ZAKOŃCZNEI NABOŻEŃSTW CZERWCOWYCH Z PROCESJĄ WOKÓŁ KOŚCIOŁA.

2. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy ? pomagania innym!

3. We czwartek przypada  uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka ? Piotra naszych czasów. Msze św. w naszym kościele o godz.6.30, 8.00,9.30,15.00,18.00, w kaplicy na Łostówce o godz.17.00. Msza św. o godz.18.00 będzie z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

4. Od soboty 1 lipca Msze św. wieczorne w naszym kościele o ogodz.19.00, rano tylko jedna Msza św. o godz.6.30. Do chorych udamy się w sobotę po pierwszym piątku miesiąca 8 lipca/w tym tygodniu nie będzie odwiedzin chorych/.

5. Wpłaty na konto remontowe wyniosły w okresie 14 maja do 10 czerwca 4.660 zł. Z Mszy św. zbiorowych przekazano 4.330 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

6.Organizatorzy akcji ZBIÓRKA KRWI dziękują wszystkim za zaangażowanie, dar krwi i pomoc w przeprowadzeniu akcji. Uczestniczyło w niej250 osób, krew oddało 179 osób, zebrano 80,5 L życiodajnego płynu. W sumie podczas 10 edycji zebrano łącznie 500 L krwi. Dzisiaj przy kościele Miłosierdzia Bożego o godz.17.45 pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników i przyjaciół.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, zmarłych + Pawła Chrustka polecamy Miłosierdziu Bożemu. We środę po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci udających się na wakacje ze scholą.

W tym tygodniu patronujE nam:

28 VI  św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, ojciec i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

 

 

 

 

 
Parafia
sw. Michala Archaniola
w Maszanie Dolnej
www.parafiamszanadolna.pl
xProjekt i wykonanie:
www.projektanciwww.pl
biuro@projektanciwww.pl