SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU-19 lipca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Bóg zapłać za złożone w zeszła niedzielę ofiary na remont naszego kościoła. Rada Parafialna przyjęła 13.543 zł. Na konto remontowe wpłynęło 4.580 zł.
Z Mszy św. zbiorowych przekazano 5.900 zł. Koszt I etapu remontu organów, traktura i mechanika, renowacja piszczałek oraz prace związane z zasilaniem elektrycznym wyniesie ok. 20.000,-.W najbliższych dniach rozpocznie się montaż rusztowań celem prowadzenia dalszych prac związanych z renowacją elewacji zewnętrznej kościoła. Oczekujemy także na pozwolenie ze Starostwa na wymianę i remont dachu na plebanii oraz ogrodzenia od ulicy Jana Pawła II.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszego kościoła i parafii składamy serdeczne Bóg zapłać polecając w modlitwie Bogu i świętym patronom.

2.We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, we czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz.12.00 Anioł Pański -Różaniec, o godz.15.00 modlitwy i koronka do Miłosierdzia Bożego.

4. W sobotę przypada święto św. Jakuba Apostoła, nazywanego Jakubem Starszym lub Większym.. Szczególnym miejscem jego kultu i celem wielu pielgrzymek jest Santiago de Compostela w Hiszpanii. Również w sobotę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji  odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych w niedzielę 26 lipca po Mszach św.  Przy tej okazji będziemy mogli złożyć ofiarę przeznaczoną na środki transportu dla polskich misjonarzy jako wotum wdzięczności za szczęśliwie przejechane kilometry.

5. W najbliższym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko w czasie dyżurów księży, to  jest we wtorek i czwartek od 17.00-18.00 oraz w środę, piątek, sobotę od 9.00-10.00.

6. Wszystkim przebywającym na urlopach w naszej parafii życzymy miłego udanego odpoczynku.

7. Po Mszy św. o godz.11.00 wystąpi na Rynku orkiestra z Węgier.
O godz.14.00 przemarsz orkiestr przez miasto od Tesco do stadionu.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Kamila Kubik, +Franciszek Kiczmal.  Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: ?Wieczny odpoczynek??.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 20 VII ? bł. Czesław, prezbiter, dominikanin,
  • 22 VII ? św. Maria Magdalena,
  • 23 VII św. Brygida, patronka Europy.
  • 24 VII ? św. Kinga. Pani ziemi Sądeckiej.

Ks. Jerzy Raźny, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15 NIEDZIELA ZWYKŁA 12 LIPCA 2015

1. Dziś przypada wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Rada Parafialna przyjmuje ofiary na remont naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Rozpoczęły się prace  związane z remontem organów. Wykonano impregnację elementów drewnianych, renowację piszczałek, wymianę wszystkich mieszków.

W przygotowaniu są prace związane  z renowacją zabytkowego prospektu instrumentu. Kosztorys wszystkich tych prac zostanie przedstawiony po jego opracowaniu.

2.  Jutro 13 lipca po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową. Do asysty zapraszamy OSP i mieszkańców z Mszany Górnej. Przynosimy ze sobą świece. Wyjazd do Poręby Wielkiej z parkingu pod kościołem w poniedziałek o godz.17.00.

3. We środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do MBNP.

4. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Witamy wszystkich gości przebywających na urlopach i wakacjach na terenie naszej parafii. Życzymy miłego i udanego odpoczynku.

6. W okresie wakacyjnym Msze św. w naszym kościele w dni powszednie o godz. 6.30 i 19.00, w niedzielę i święta o godz.6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00, 19.00. W dni powszednie spowiadamy pół godziny przed rozpoczęciem Mszy św.

7. W czwartek 16 lipca przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności : +Maria Kuczaj, +Czesław Lupa, +Jan Stróżak, +Łukasz Potaczek.

Ks. Jerzy Raźny, proboszcz