CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 lutego 2015

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.
2. Jutro święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30,8.00,9.30,15.00,18.00. W kaplicy na Łostówce o godz.17.00. Poświęcenie gromnic. Prosimy o zabezpieczenie świec przed rozlaniem wosku. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, których członkowie  ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata a więc także i za nas. Zakończenie adoracji przy żłóbku z udziałem orkiestry OSP w Mszanie Dolnej.
3. We wtorek po Mszach Świętych błogosławieństwo gardła z okazji wspomnienia św. Błażeja.
4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, we czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem: w czwartek od godz. 17.00, a w sam pierwszy piątek rano pół godziny przed Mszą Świętą i wieczorem od godz.16.00. We czwartek Po Mszy Świętej o godz.6.30 i 18.00 błogosławieństwo chleba (soli) i wody ku czci św. Agaty. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 6.30 i 18.00. Wyjazd kapłanów do chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8.00.Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP w sobotę o godz.6.30.
5. W przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie przyjmować ofiary na dalszy remont kościoła.
6. Zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską parafii zwaną popularnie kolędą. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli. Bóg zapłać za otwarte drzwi domów i mieszkań, za życzliwość, gościnę i złożone ofiary. Wszystkich mieszkańców naszej parafii obejmujemy modlitwą. Ofiarujemy za Was Mszę Świętą, którą odprawimy 2 lutego o godz.18.00.Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Stanisławę Juszczak

ks. Jerzy Raźny, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 STYCZEŃ 2015

1. Dziś przypada Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, jutro wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, we wtorek bł. Jerzego Matulewicza, w środę św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła, w sobotę św. Jana Bosko.
2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i kolędowania przy żłóbku Nowonarodzonego Jezusa. Program adoracji: Dzisiaj Związek Harcerstwa Polskiego, jutro Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, we wtorek Przedszkole nr 2 w  Mszanie Dolnej, w czwartek Przedszkole nr 1, w piątek Spółdzielnia Pracy ?Meblomet?. Zakończenie w poniedziałek 2 lutego ze strażakami  z Mszany Dolnej i Łostówki oraz orkiestrą OSP z Mszany Dolnej.
3. We środę Nowenna do Marki Bożej Nieustającej Pomocy, we czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
4. Ks. Tomaszowi składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wstawiennictwa św. Patronów z okazji przypadających we środę imienin. Dziękujemy za trud i zaangażowanie. Wszelkich łask, księże Tomaszu na dalszą drogę życia i powołania kapłańskiego.
5. Zachęcamy do pobierania wody święconej ze specjalnie przygotowanego naczynia, umieszczonego przy bocznym ołtarzu. Pojemniczki na wodę świeconą można zakupić w sklepie Michael.
6. Do urny znajdującej się pod chórem prosimy składać deklaracje dotyczące możliwości zakwaterowania osób podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.
7. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do św. Michała Archanioła na Górze Gargano w dniach od 18-26 maja 2016 r. W programie audiencja generalna z papieżem Franciszkiem, modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II, zwiedzanie Rzymu, pobyt w San Giovanni Rotondo u św. Ojca Pio, Lanciano i Manopello. Wyjazd uzależniony jest od ilości zgłoszonych osób/40 min./. Zapisy do 14 lutego w sklepie Michael, obok kościoła. Wpłaty po potwierdzeniu planowanego wyjazdu, w drugiej połowie lutego.
8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Marię Rataj i + Stanisława Karpierza.

ks. Jerzy Raźny-proboszcz