OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 NIEDZIELA WP 22 LUTY 2015.

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz.17.00. Możliwość przyjęcia obrzędu posypania popiołem na zakończenie Mszy św. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II ?Nie lękajcie się?.
2. W najbliższy wtorek i środę w MDK w Mszanie Dolnej rozpoczną się warsztaty Gospel, udział jest bezpłatny, warsztaty są skierowane przede wszystkim do młodzieży w ramach przygotowania do ŚDM. Szczegóły na stronach internetowych i plakatach oraz w MDK. Rozpoczęcie o godz. 15.00.Kolejne zajęcia odbędą się w marcu i kwietniu. Finałem warsztatów będą dwie Msze Gospel. Pierwsza z nich odbędzie się 17 maja w naszym kościele, druga 24 maja w Krakowie. Zapraszamy Młodych.
3. W dniach 18-26 maja b.r. organizujemy pielgrzymkę autokarową do Włoch. Głównym celem będzie nawiedzenie sanktuarium św. Michała Archanioła na półwyspie Gargano i innych miejsc związanych z kultem anielskim jak choćby Asyż . Koszt od 1500 do 2000 zł w zależności od liczby uczestników. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów we czwartek o godz.18.45 w sali św. Jana Pawła II w Domu Parafialnym. Również Parafia Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej organizuje w dniach 18-23 kwietnia b.r. pielgrzymkę śladami Apostołów Miłosierdzia Bożego. Trasę wyznaczają miejsca związane z życiem św. siostry Faustyny św. Jana  Pawła II, oraz bł. ks. Michała Sopoćko, Kraków Łagiewniki, Płock, Gietrzwałd, Ostra Brama w Wilnie, Sokółka , Białystok. Koszt 1100 złotych. Szczegóły na afiszach i ulotkach.
4. W niedzielę 1 marca w naszej parafii odbędzie się rejonowy dzień skupienia zelatorów Żywego Różańca Archidiecezji Krakowskiej.
Msza św. o godz.9.30 a po niej konferencja w domu parafialnym oraz możliwość rozmowy i dyskusji. Spotkanie poprowadzi ks. prof. Stanisław Szczepaniec. Wyjątkowo w tym dniu zmiana tajemnic Żywego Różańca i Msza św. w int. Wspólnoty Żywego Różańca będzie o godz. 9.30. W tym dniu także rozpoczęcie katechez dla narzeczonych o godz.14.00.
5. Bóg zapłać za ofiary na cele charytatywne złożone w środę popielcową w kwocie 4.118 złotych i 50 centów.
6. Siostry Franciszkanki z Rabki zapraszają młodych na Dzień Skupienia pod hasłem ?Poznanie charyzmatu pracy z niewidomymi? we czwartek 26 lutego w godz.10.00-17.00. szczegółowe informacje w gablotce ogłoszeń.
7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne.
8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Jana Kubowicz.

ks. Jerzy Raźny, proboszcz