12 PAŹDZIERNIKA 2014-10-11
28 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj w całej Polsce obchodzony jest XIV Dzień Papieski. Ofiary na dzieło Nowego Tysiąclecia złożymy do puszek w przyszłą niedzielę. Ksiądz Kardynał zaprasza całą Archidiecezję do pielgrzymowania w dniu 22.10.2014 do Centrum św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz.17.00 wyruszy procesja światła. Uczestników zaprasza się do przybycia także w strojach regionalnych. Wyjazd we środę 22 X o godz.15.00 z parkingu pod kościołem. Zapisy w sklepie Michael, obok kościoła.
2. Jutro w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej Koronacja Figury, którą dokona ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Rozpoczęcie Mszą św. o godz.16.00. W naszym kościele nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz.18.00. Do asysty zapraszamy  Orkiestrę OSP i strażaków z Mszany Dolnej i Łostówki.
3. W dniu 14 października będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji wszystkim nauczycielom, katechetom, wychowawcom i uczniom życzymy błogosławieństwa Bożego.
4. Dzisiaj Rada Parafialna przyjmuje ofiary na dalszy remont naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom! Do końca listopada ks. Proboszcz przedstawi bilans przychodów i wydatków.
5. W najbliższy czwartek o godz.18.00 Msza św.  dziękczynna w intencji pielgrzymów do sanktuariów Podkarpacia.
6. 19 października w ZS nr 1 o godz.14.00 spotkanie poświęcone pamięci Ks. kan. Józefa Jamroza.
7. W tym tygodniu:
PN. wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
ŚR. wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
CZ. wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
PT. wspomnienie św. Ignacego, Antiocheńskiego
SO. Święto Św. Łukasza, Ewangelisty

ks. Jerzy Raźny, proboszcz

27 NIEDZIELA ZWYKŁA
5 PAŹDZIERNIKA 2014

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca. Adoracja najświętszego Sakramentu.
2. W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia.
3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w miesiącu październiku połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu codziennie o godz.17.30. W tym roku modlimy się szczególnie w intencjach pokoju na świecie oraz w intencjach rodzin w związku z rozpoczynającym się w Rzymie Synodem poświęconym tematyce rodzinnej. We wtorek przypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej.
4. We czwartek całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu, święto bł. Wincentego Kadłubka.
5. W przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz.6.30 wyrusza z naszego kościoła piesza pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. O godz.15.30 weźmiemy udział w nabożeństwie różańcowym, o godz.16.00 we Mszy św.
6. Kolejny XIV Dzień Papieski będziemy przeżywali w naszej parafii w trzecią niedzielę października.
7. W przyszłą niedzielę Rada Parafialna będziemy przyjmować ofiary na dalszy remont naszego kościoła.
8. W tym tygodniu rozpoczynają się spotkania dla kandydatów do bierzmowania. Zapisy do poszczególnych grup u katechetów szkolnych. Spotkanie dla uczniów gimnazjum kl. I i II w ramach dalszego przygotowania do bierzmowania w poniedziałek
w salkach katechetycznych o godz. 16.00 i 17.00.
9. Intencje Apostolstwa Modlitwy:
OGÓLNA: Aby Pan dał pokój najbardziej udręczonym przez wojnę i przemoc regionom świata.
MISYJNA: Aby Światowy Dzień Misyjny rozbudził w każdym wierzącym zapał ewangeliczny.
PARAFIALNA; Aby małżeństwa nie sakramentalne odnalazły swoją drogę do Boga a narzeczeni z większą rozwagą i namysłem przygotowywali się do sakramentu małżeństwa.

ks. Jerzy Raźny, proboszcz