OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVIII NIEDZIELA

2 SIERPIEŃ 2015

1. Dzisiaj po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli sierpnia oraz Zmiana tajemnic Żywego Różańca.
2. Intencje Apostolstwa modlitwy:
? Ogólna: Aby wszyscy ludzie pracujący na polu wolontariatu wielkodusznie angażowali się w służbę potrzebującym.
? Misyjna: Abyśmy, wychodząc poza siebie potrafili stawać się bliscy tym, którzy są na peryferiach więzi międzyludzkich i społecznych.
? Parafialna: O potrzebne łaski dla pielgrzymów udających się na Jasna Górę.
3. Postarajmy się też odpowiedzieć na apel biskupów polskich, wzywających nas do trzeźwości i abstynencji w sierpniu.
4. Pielgrzymka na Jasną Górę, z naszej parafii wyruszy 4 sierpnia, czyli we wtorek. Msza Świętą na rozpoczęcie w tym dniu o godzinie 8:00. nadanie Bagaży od godziny 7:00 na rynku. Zapisy dzisiaj od 12:00 do 14:30 i od 18:00 do 20:00 oraz w poniedziałek od 19:00 ? 20:00. O godzinie 20:00 w domu parafialnym spotkanie przed pielgrzymką. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tych rekolekcjach w drodze.
5. Osoby chcące powitać pielgrzymów na Jasnej Górze, 11 sierpnia mogą zapisac się na autobus. Wyjazd autobusu we wtorek 11.08 o godzinie 12:00 z parkingu przy Gminie. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli.
6. W tym tygodniu patronują nam:
? we wtorek ? Św. Jan Maria Vianney
? w czwartek ? Święto Przemienienia Pańskiego, Msze w tym dniu o 6:30 i 19:00
? W piątek - oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusa. Okazja do spowiedzi rano od 6:00 i wieczorem od godziny 17:00. Na Łostówce spowiedź od godzin 16:00 o 17:00 Msza Święta.
? w sobotę ? Św. Dominik
? w niedzielę ? święto Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein)
7. Zapraszamy na Śnieżnicę na odpust ku czci Matki Bożej Śnieżnej w środę o godzinie 17:00. Będzie czynna kolej linowa.
8. Podczas akcji Św. Krzysztofa 1 grosz za 1 km, zebraliśmy 5 995 zł pieniądze te zostaną przekazane na zakup środków transportu dla misjonarzy.
9. Polski Związek Emerytów i Rencistów organizuje pielgrzymkę do Czernej, Paczółtowic i Łagiewnik w dniu 27 sierpnia. Zapisy w biurze związku we wtorek i piątek w godzinach od 9:00 do 13:00