OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 29 CZERWCA 2014
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

1. Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów.
Od wtorku, 1 lipca, zmienia się porządek Mszy św. w naszym kościele:
- Msze św. wieczorne w dni powszednie i niedziele lipca oraz sierpnia o godz. 19.00.
- Rano w dni powszednie będzie tylko jedna Msza św. o godz. 6.30.
Dyżury w kancelarii parafialnej we wtorek i czwartek od godz. 17.00 do 18.00, w środę, piątek i sobotę w godz. 9.00-10.00. W pierwsze soboty miesiąca kancelaria nieczynna.
Chrzty w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 11.00. Pouczenie w soboty przed chrztem o godz. 18.45 w Domu Parafialnym.
Spowiadamy w dni powszednie przed Mszą św. rano i wieczór, w niedzielę
w czasie nabożeństw.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece cały Kościół. W naszym kościele okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godziny 17.00. W sobotę odwiedziny chorych w domach od godz.8.00.
3. We czwartek 3 lipca przypada Święto Św. Tomasza Apostoła.
4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca, adoracja najświętszego Sakramentu.
5. W dniach od 18-20 sierpnia b.r. będziemy przeżywali peregrynację figury św. Michała Archanioła z Góry Gargano. Już dziś zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Informacje na plakatach w gablotkach. Polecamy kwartalnik "Któż jak Bóg" wydawany przez Zgromadzenie Księży Michaelitów, w którym znajdziemy wiele informacji związanych z peregrynacją i kultem św. Michała. Do zakupienia na stolikach z prasą w kościele.
Do zabrania jest także informator Urzędu Miasta "Pod Lubogoszczą".
6. Kończy się praktyka duszpasterska kl. Krzysztofa Rusnaka, któremu dziękujemy za świadectwo wiary i wzorową postawę oraz życzymy owocnego przygotowania do kapłaństwa i realizacji powołania.
7.W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Walerię Nawieśniak.

ks. Jerzy Raźny- Proboszcz