PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY
3 maja 2015
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy i rocznica Konstytucji 3 Maja. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Pierwsza niedziela miesiąca maja, zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy na nabożeństwo majowe dzisiaj o godz.17.30, w dni powszednie po zakończeniu Mszy św. wieczornej.
W poniedziałek 4 maja przypada wspomnienia św. Floriana, patrona strażaków.
2. W środę ? święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Msza Święta wieczorna o godz. 18.00, a po Mszy Świętej ? nabożeństwo majowe połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
3. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
4. W piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski . Ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. To także dzień patrona Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, którego polecamy modlitwie wiernych. W katedrze na Wawelu święcenia diakonatu. Pośród wyświęcanych będzie także kl. Krzysztof Rusnak, który w ubiegłym roku przebywał na praktyce duszpasterskiej w naszej parafii. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
5. W przyszłą niedzielę 10 maja w naszej Parafii Uroczystość I Komunii Świętej na Mszy św. o godz.11.00. Rada Parafialna będzie przyjmować ofiary na remont naszego kościoła. W sobotę spowiedź św. od godz.10.00. Dzieci wraz z rodzicami zgromadzą się w sobotę o godz.9.30 by uczestniczyć w krótkim nabożeństwie pokutnym i odnowić przyrzeczenia Chrztu Świętego. Prosimy by osoby nie związane bezpośrednio z udziałem w uroczystościach komunijnych wybrały w przyszłą niedzielę Msze św. poza godz.11.00. Prace porządkowe przewidziane są na wtorek od godz.15.00 na zewnątrz kościoła i w środę od godz.19.00 wewnątrz naszej świątyni.
6.W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Marię Aksamit i +Annę Braczkowską.
7. Intencje Apostolstwa Modlitwy na miesiąc maj:
Ogólna: Abyśmy byli wrażliwi na cierpienia i choroby innych.
Misyjna: Aby wstawiennictwo Maryi pomagało chrześcijanom być świadkami Zmartwychwstania.
Parafialna: Aby nasza Ojczyzna mogła rozwijać się w pokoju i pomyślności.

Ks. Jerzy Raźny, proboszcz