Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 PAŹDZIERNIKA 20141. Dzisiaj przypada Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy Bogu za budowniczych i fundatorów tej świątyni. Szczególna wdzięczność należy się wszystkim, którzy wspierają remont naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Po Mszy św. o godz.8.00 i 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i hymn Ciebie Boga Wysławiamy.
2. We wtorek 28 Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
3. We czwartek Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie o godz.18.00.
4. W sobotę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 13.30 Nieszpory za zmarłych i procesja na cmentarz, po jej zakończeniu Msza św. ok. godz. 15.00. Zachęcamy do licznego udziału w Nieszporach i procesji z kościoła. Nieszpory ofiarujemy za zmarłych w ciągu minionego roku, serdecznie zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy. O godz. 20.00 Różaniec za zmarłych na cmentarzu prowadzony przez młodzież z Oazy.
5. W niedzielę 2 listopada Dzień Zaduszny. W tym dniu niedzielny porządek Mszy św. Przed każdą Mszą św. wypominki jednorazowe i modlitwy za zmarłych.
6. W te szczególne dni nieśmy pomoc naszym bliskim zmarłym przez modlitwę, zyskane odpusty, Komunię św. W dniach od 1-8 listopada przez pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych zyskujemy odpust zupełny, który może być ofiarowany za  dusze w czyśćcu cierpiące.
Na wypominki można składać zarówno dzisiaj po Mszach św. oraz w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej, a w dniu Wszystkich Świętych przy cmentarzu.
7. Modlitwy za zmarłych i wypominki przez cały listopad o godz. 17.30. W każdą niedzielę polecamy zmarłych przed Mszą św. o godz. 8.00 i 15.00. W każdy trzeci piątek miesiąca o godz.18.00 ofiarujemy Mszę św. za zmarłych z wypominków. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych w piątek od godz. 16.00.
8. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca będzie w drugą niedzielę listopada.
Wczoraj pożegnaliśmy +Annę Surówka.

Ks. Jerzy Raźny, proboszcz


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12 PAŹDZIERNIKA 2014-10-11
28 NIEDZIELA ZWYKŁA1. Dzisiaj w całej Polsce obchodzony jest XIV Dzień Papieski. Ofiary na dzieło Nowego Tysiąclecia złożymy do puszek w przyszłą niedzielę. Ksiądz Kardynał zaprasza całą Archidiecezję do pielgrzymowania w dniu 22.10.2014 do Centrum św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz.17.00 wyruszy procesja światła. Uczestników zaprasza się do przybycia także w strojach regionalnych. Wyjazd we środę 22 X o godz.15.00 z parkingu pod kościołem. Zapisy w sklepie Michael, obok kościoła.
2. Jutro w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej Koronacja Figury, którą dokona ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Rozpoczęcie Mszą św. o godz.16.00. W naszym kościele nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz.18.00. Do asysty zapraszamy  Orkiestrę OSP i strażaków z Mszany Dolnej i Łostówki.
3. W dniu 14 października będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji wszystkim nauczycielom, katechetom, wychowawcom i uczniom życzymy błogosławieństwa Bożego.
4. Dzisiaj Rada Parafialna przyjmuje ofiary na dalszy remont naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom! Do końca listopada ks. Proboszcz przedstawi bilans przychodów i wydatków.
5. W najbliższy czwartek o godz.18.00 Msza św.  dziękczynna w intencji pielgrzymów do sanktuariów Podkarpacia.
6. 19 października w ZS nr 1 o godz.14.00 spotkanie poświęcone pamięci Ks. kan. Józefa Jamroza.
7. W tym tygodniu:
PN. wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
ŚR. wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
CZ. wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
PT. wspomnienie św. Ignacego, Antiocheńskiego
SO. Święto Św. Łukasza, Ewangelisty

ks. Jerzy Raźny, proboszcz

  


Parafia
sw. Michala Archaniola
w Maszanie Dolnej
www.parafiamszanadolna.pl
xProjekt i wykonanie:
www.projektanciwww.pl
biuro@projektanciwww.pl