29 MAJ 2016

1. Dzisiaj ostatnia niedziela maja. Po Mszy św. o godz.11.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła . Do czwartku włącznie będziemy uczestniczyć w Oktawie Bożego Ciała. We czwartek na zakończenie Oktawy błogosławieństwo dzieci. W tym dniu poświęca się wianki.
W przyszłą niedzielę rozpoczęcie Katechez dla narzeczonych, Zmiana Tajemnic Żywego Różańca, adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. We wtorek przypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zakończenie nabożeństw majowych.

3. We środę wspomnienie św. Justyna, męczennika, pierwszy dzień czerwca to Dzień Dziecka. Otoczmy wszystkie dzieci szczerą troską i modlitwą. Dzisiaj w parku miejskim Festyn Rodzinny. Rozpoczęcie o godz.14.00.

4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W najbliższą sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Odwiedziny chorych w domach od godz.8.00.

6. W poniedziałek 6 czerwca na Mszy św. o godz.18.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk Ks. Infułata Franciszka Kołacza. Spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania, rodziców, świadków we czwartek od godz.16.00. w pierwszy piątek spowiadamy rano od. godz.6.00 i popołudniu od 16.00. W sobotę zbiórka kandydatów na ministrantów o godz.12.00. Ks. Tomasz zaprasza!

7. Dzisiaj przy kościele zbiórka do puszek na organizację Światowych Dni Młodzieży. W dniach 7 i 8 czerwca będzie miała miejsce peregrynacja Symboli ŚDM w naszym dekanacie.

8. Są jeszcze wolne miejsca na naszą pielgrzymkę do Warszawy w dniach 23/24 czerwca. Koszt 500 zł. Zapisy jeszcze do środy. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania. Nie zmarnujmy szansy by znaleźć się w tak wielu cennych miejscach naszej stolicy i oddać hołd naszym bohaterom narodowym oraz podziękować Bożej Opatrzności za dar wolnej Ojczyzny.

9. .Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy życzenia. Zmarłych:+Jana Farganusa polecamy Bożemu miłosierdziu.