SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 lipca 2014.

1.Dzisiaj po Mszach Świętych poświęcenie pojazdów mechanicznych.
2. Za nami pierwsze tygodnie lata. Dla niektórych z nas jest to czas oderwania od codziennej pracy i możliwość odpoczynku. Starajmy się dobrze wykorzystywać ten czas również na serdeczne rozmowy i spotkania, szczególne z tymi osobami, z którymi na co dzień spędzamy niewiele czasu.
4. W piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania, co będzie możliwe od godz. 17.00 i do udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. o godz.6.30 i 19.00.
5. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione. Odwiedziny chorych w domach od godz.8.00.
6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca i adoracja Najświętszego Sakramentu.
7. Zapisy na Pielgrzymkę na Jasną Górę w Domu Parafialnym przy Parafii Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej:
w Czwartek i piątek od 18:00 - 19:00
w sobote od 19:00 - 20:00
w niedzielę od 14:00 - 15:00 oraz od 18:00 - 19:00
Przy zapisie proszę podać nr Pesel
Spotkanie przed pielgrzymką bedzie w sobotę 2 sierpnia o godzinie 20:00 w Domu Parafialnym przy Kościele Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
29 VII - św. Marta, siostra Łazarza i Marii,
31 VII - św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), wielki założyciel zakonu Jezuitów (wspomnienie obowiązkowe);

Porządek Mszy św. w naszym kościele:

- Msze św. wieczorne w dni powszednie i niedziele lipca oraz sierpnia o godz. 19.00.
- Rano w dni powszednie będzie tylko jedna Msza św. o godz. 6.30.
Dyżury w kancelarii parafialnej we wtorek i czwartek od godz. 17.00 do 18.00, w środę, piątek i sobotę w godz. 9.00-10.00. W pierwsze soboty miesiąca kancelaria nieczynna.
Chrzty w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 11.00. Pouczenie w soboty przed chrztem o godz. 18.45 w Domu Parafialnym.
Spowiadamy w dni powszednie przed Mszą św. rano i wieczór, w niedzielę
w czasie nabożeństw.

W dniach od 18-20 sierpnia b.r. będziemy przeżywali peregrynację figury św. Michała Archanioła z Góry Gargano. Już dziś zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Informacje na plakatach w gablotkach. Polecamy kwartalnik "Któż jak Bóg" wydawany przez Zgromadzenie Księży Michaelitów, w którym znajdziemy wiele informacji związanych z peregrynacją i kultem św. Michała. Do zakupienia na stolikach z prasą w kościele.