OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 33 Niedziela Zwykła 16 XI  2014.

1. Przeżywamy dziś 33 niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Za tydzień, w niedziele, 23 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Chrystusa Króla. Tradycyjnie jest to święto Akcji Katolickiej. Dzisiaj Msza św. chrzcielna o godz.12.30.
2. Trwa miesiąc listopad i związana z nim modlitwa za naszych bliskich zmarłych, zwana ?wypominkami?. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie. Jako wspólnota Kościoła pielgrzymującego pragniemy wspomagać naszych braci i siostry należących do wspólnoty Kościoła oczyszczającego się. Wypominki
w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie o godz.17.30 oraz w niedzielę przed Mszą św. o godz.8.00 i 15.00.
3. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie o godz.18.00.
4. W piątek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Mszą św. o godz.18.00 rozpoczną się rekolekcje organizowane przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym p.t. "Duch Święty w Maryi", które poprowadzi O. Mihowil Filipowicz. Szczegóły na ulotkach i w gablotce Parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
5. Bóg zapłać za ofiary na dalszy remont naszego kościoła. Rada Parafialna przyjęła 16.192,- i 5 euro. Na konto parafialne wpłynęło 5.155,-. Z Mszy św. zbiorowych przekazano 6.390,-. Zostały zamówione nowe klęczniki- konfesjonały.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
- 17 XI - św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; wdowa.
- 18 XI - bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica
- 19 XI - bł. Salomea (1268), zakonnica, córka Leszka Białego, która poślubiła węgierskiego księcia Kolomana, a po jego śmierci wstąpiła do klasztoru klarysek w Zawichoście koło Sandomierza
- 20 XI - św. Rafał Kalinowski (1835-1907), kapłan, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita. Miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem;
- 22 XI - św. Cecylia (III wiek), dziewica i męczennica, patronka muzyki i śpiewu kościelnego. W niedzielę 23 o godz. 15.00 Msza św. za zmarłych chórzystów oraz w intencji członków Chóru im. ks. J. Hajduka oraz ich rodzin.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Karola Kordeczkę.

ks. Jerzy Raźny, proboszcz

ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ
9  Listopada 2014

1. Dziś Zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Rada Parafialna przyjmuje ofiary na dalszy naszego remont naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Spotkanie Rady dzisiaj o godz.19.00 na plebanii.
2. W najbliższy wtorek 11 listopada przypada wspomnienie św. Marcina z Tours.  To także 96 rocznica odzyskania Niepodległości. Święto Narodowe. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o godz.11.00. Przed Mszą św. złożenie kwiatów i modlitwa przy grobach poległych w walce o niepodległość. W tym dniu pragniemy przypomnieć także postać Biskupa Franciszka Bardy-wielkiego Patrioty, Pasterza Kościoła Przemyskiego w latach 1934-1964, Syna mszańskiej ziemi którego pięćdziesiąta rocznica śmierci przypada 13 listopada. Na zakończeni uroczystości krótki program artystyczny przygotowany przez młodzież Zespołu Szkół nr 1.
Wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Mszana Dolna, którym jest droga sprawa Kościoła i Ojczyzny zapraszamy do wzięcia udziału w tej Uroczystości.
3. We czwartek całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Ponieważ w okresie zimowym bywa, że kościół w ciągu dnia jest pusty, serdecznie zapraszamy do podjęcia godzinnego czuwania we czwartki w wyznaczonym przez siebie czasie. Deklarację z taką informacją proszę złożyć do rąk Zelatorów Różańca lub liderów grup parafialnych do 26 listopada.
4. W przyszłą niedzielę ofiara na tacę przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
5. Intencje Apostolstwa Modlitwy:
Ogólna: Aby osoby, które cierpią z powodu samotności, zaznały bliskości Boga i wsparcia ze strony bliźnich.
Misyjna: Aby przygotowujący się do życia kapłańskiego i zakonnego mieli mądrych i dobrze przygotowanych formaterów.
Parafialna: Aby Ojczyzna mogła dalej rozwijać się w pokoju i wzajemnej zgodzie jej obywateli.
6.Pożegnaliśmy + Jacka Hadwiczaka, +Janinę Skwarczek i Jana Dudzika z Łostówki

ks. Jerzy Raźny, proboszcz