OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 PAŹDZIERNIKA 2014

1. Dzisiaj przypada Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy Bogu za budowniczych i fundatorów tej świątyni. Szczególna wdzięczność należy się wszystkim, którzy wspierają remont naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Po Mszy św. o godz.8.00 i 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i hymn Ciebie Boga Wysławiamy.
2. We wtorek 28 Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
3. We czwartek Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie o godz.18.00.
4. W sobotę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 13.30 Nieszpory za zmarłych i procesja na cmentarz, po jej zakończeniu Msza św. ok. godz. 15.00. Zachęcamy do licznego udziału w Nieszporach i procesji z kościoła. Nieszpory ofiarujemy za zmarłych w ciągu minionego roku, serdecznie zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy. O godz. 20.00 Różaniec za zmarłych na cmentarzu prowadzony przez młodzież z Oazy.
5. W niedzielę 2 listopada Dzień Zaduszny. W tym dniu niedzielny porządek Mszy św. Przed każdą Mszą św. wypominki jednorazowe i modlitwy za zmarłych.
6. W te szczególne dni nieśmy pomoc naszym bliskim zmarłym przez modlitwę, zyskane odpusty, Komunię św. W dniach od 1-8 listopada przez pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych zyskujemy odpust zupełny, który może być ofiarowany za  dusze w czyśćcu cierpiące.
Na wypominki można składać zarówno dzisiaj po Mszach św. oraz w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej, a w dniu Wszystkich Świętych przy cmentarzu.
7. Modlitwy za zmarłych i wypominki przez cały listopad o godz. 17.30. W każdą niedzielę polecamy zmarłych przed Mszą św. o godz. 8.00 i 15.00. W każdy trzeci piątek miesiąca o godz.18.00 ofiarujemy Mszę św. za zmarłych z wypominków. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych w piątek od godz. 16.00.
8. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca będzie w drugą niedzielę listopada.
Wczoraj pożegnaliśmy +Annę Surówka.

Ks. Jerzy Raźny, proboszcz

12 PAŹDZIERNIKA 2014-10-11
28 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj w całej Polsce obchodzony jest XIV Dzień Papieski. Ofiary na dzieło Nowego Tysiąclecia złożymy do puszek w przyszłą niedzielę. Ksiądz Kardynał zaprasza całą Archidiecezję do pielgrzymowania w dniu 22.10.2014 do Centrum św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz.17.00 wyruszy procesja światła. Uczestników zaprasza się do przybycia także w strojach regionalnych. Wyjazd we środę 22 X o godz.15.00 z parkingu pod kościołem. Zapisy w sklepie Michael, obok kościoła.
2. Jutro w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej Koronacja Figury, którą dokona ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Rozpoczęcie Mszą św. o godz.16.00. W naszym kościele nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz.18.00. Do asysty zapraszamy  Orkiestrę OSP i strażaków z Mszany Dolnej i Łostówki.
3. W dniu 14 października będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji wszystkim nauczycielom, katechetom, wychowawcom i uczniom życzymy błogosławieństwa Bożego.
4. Dzisiaj Rada Parafialna przyjmuje ofiary na dalszy remont naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom! Do końca listopada ks. Proboszcz przedstawi bilans przychodów i wydatków.
5. W najbliższy czwartek o godz.18.00 Msza św.  dziękczynna w intencji pielgrzymów do sanktuariów Podkarpacia.
6. 19 października w ZS nr 1 o godz.14.00 spotkanie poświęcone pamięci Ks. kan. Józefa Jamroza.
7. W tym tygodniu:
PN. wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego