OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ? 28 CZERWCA 2015

1. Jutro 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30,8.00,9.30,15.00,18.00 w kaplicy na Łostówce o godz.17.00.
2. Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów.
Od Środy, 1 lipca, zmienia się porządek Mszy św. w naszym kościele:
- Msze św. wieczorne w dni powszednie i niedziele lipca oraz sierpnia o godz. 19.00.
- Rano w dni powszednie będzie tylko jedna Msza św. o godz. 6.30. Dyżury w kancelarii parafialnej we wtorek i czwartek od godz. 17.00 do 18.00, w środę, piątek i sobotę w godz. 9.00-10.00. W poniedziałki i pierwsze soboty miesiąca kancelaria nieczynna.
Chrzty w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 11.00. Pouczenie w soboty przed chrztem o godz. 19.45 w Domu Parafialnym.
Spowiadamy w dni powszednie przed Mszą św. rano i wieczór, w niedzielę w czasie nabożeństw.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece cały Kościół. W naszym kościele okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej od godziny 17.00. W sobotę odwiedziny chorych w domach od godz.8.00.
4. We czwartek 3 lipca przypada Święto Św. Tomasza Apostoła.
5. Bóg zapłać za ofiarę na cele misyjne z Róży Misyjnej Bogusławy Figura.
6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca, adoracja Najświętszego Sakramentu. W dniach 21-23 sierpnia b.r. odbędą się rekolekcje dla członków Żywego Różańca. Spotkania poprowadzi ks. prof. Stanisław Szczepaniec.
7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: Śp. Anna Klimek oraz Śp. Irena Szarek. Wieczne odpoczywanie...

Ks. Jerzy Raźny, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 CZERWCA 2015

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca czerwca. Rozpoczęcie katechez dla narzeczonych przed przyjęciem sakramentu małżeństwa.
  2. Po Mszy św. o godz.11.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca. W kolejne dni procesja eucharystyczna po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy serdecznie do licznego udziału w nabożeństwach i procesji. Zakończenie Oktawy we czwartek błogosławieństwem dzieci. W tym dniu poświęca się także wianki.
  3. W najbliższy  piątek 12 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która z inicjatywy papieża Jana Pawła II jest Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie zapominajmy że ci, którzy nam posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, są także narażeni na różnego rodzaju niebezpieczeństwa i dlatego potrzebują naszego duchowego wsparcia i modlitwy. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W sobotę 13 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wieczornej procesja Fatimska. Do asysty zapraszamy mieszkańców i strażaków z Łostówki. Niech te dni wyproszą nam szczególne Boże błogosławieństwo i opiekę NMP.
  5. W przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie przyjmować ofiary na remont naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. W tym dniu Msza św. na szczycie Lubogoszczy o godz.11.00 w ramach akcji ?Odkryj Beskid Wyspowy?. Po zakończeniu Mszy św. przejście do bazy Lubogoszcz gdzie odbędą się koncerty , konkursy oraz zabawy dla dzieci. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej akcji. Wyjście pod opieką przewodników z Parku Miejskiego w niedzielę 14 czerwca o godz. 9.00.
  6. Intencje Apostolstwa Modlitwy na miesiąc czerwiec:
    Ogólna: Aby migranci i uchodźcy spotykali się z dobrym przyjęciem w krajach, do których przybywają.
    Misyjna: Aby osobiste spotkanie z Jezusem było dla wielu początkiem odkrycia powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
    Parafialna: Aby wrastało poczucie wzajemnej więzi oraz wspólnoty w parafii oraz  w rodzinach.
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Tadeusza Dobrowolskiego i +Annę Białoń.

Ks. Jerzy Raźny, proboszcz