Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Mszanie Dolnej

Ogłoszenia parafialne

Aktualne ogłoszenia

Intencje mszalne

Najnowsze intencje

Transmisja on-line

Msza święta na żywo

Nabożenstwa

Rozkład nabożeństw w kościele

Liturgia

Aktualności

Wiadomości

XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
12/11

W najbliższą niedzielę, 14 listopada, odbędzie się XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

 

W tym roku ten dzień jest poświęcony mieszkańcom Libanu. Kryzys ekonomiczny doprowadził do bezrobocia sięgającego 70%.  Dziś brakuje niemal wszystkiego. Może to doprowadzić do sytuacji,

w której zamieszkujący Liban chrześcijanie zostaną zmuszeni do ucieczki z tego pięknego regionu Ziemi Świętej, której patronuje św. Charbel. Od wybuchu w porcie bejruckim w sierpniu 2020 r. zorganizowano już transporty z żywnością, pomoc finansową, leki oraz środki czystości. Dzień Solidarności pozwoli przygotować kolejną, niezbędną pomoc.

 

 

 

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I MSZY ŚWIĘTYCH W DNIACH 1 I 2 LISTOPADA
30/10

W związku ze stałym zagrożeniem epidemiologicznym penitencjarnia apostolska (podobnie jak w zeszłym roku) przedłuża na cały miesiąc listopad 2021 roku możliwość uzyskania odpustu za zmarłych. Osoby starsze, chore i Ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu będą mogli uzyskać odpust zupełny jeśli tylko łączą się duchowo  z tymi, którzy nawiedzają miejsca święte i odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych.

Beatyfikacja krad. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej
11/09

Diec_beatyfikacja_wydrzenia-min

49. PIELGRZYMKA SŁUŻBY LITURGICZNEJ I RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ
28/08

Nowenna
01/08

W każdą sobotę do 11 września 2021 roku przed wieczorną Mszą świętą
we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Krakowskiej

wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, będzie prowadzona

modlitwa przed uroczystością beatyfikacyjną

kard. Stefana Wyszyńskiego


Wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego
22/05

Czuwanie-przed-Zes-aniem-Ducha-wi-tego

Czuwanie modlitwene przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
21/05

IMG_20210515_135149

Imieniny ks. proboszcza Jerzego Raźnego
25/04

23 kwietnia ks. proboszcz Jerzy Raźny obchodził imieniny. Z tej okazji nie zabrakło życzeń zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki świętego patrona od Róż Różańcowych, Wspólnoty Domowego Kościoła, Rady Parafialnej oraz redakcji Telewizji Internetowej Tv28. Podczas niedzielnej Mszy św. serdeczne słowa do solenizanta skierowali przedstawiciele Służby Liturgicznej Ołtarza, dzieci, scholi, młodzieży, Asysty Zagórzańskiej, Chóru Męskiego im. ks. Józefa Hajduka, Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z Orkiestrą Dętą. Parafian reprezentowała Natalia Wcisło. W uroczystości uczestniczyła również rodzina ks. proboszcza.

 

 

 

Dzien otwarty Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów
17/04

 

 

Wirtualny-Dzien-Otwarty---informacje_2

 

Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie jest szkołą prywatną, posiadającą uprawnienia szkoły publicznej. Podstawą procesu wychowawczego są zasady i wartości chrześcijańskie. Liceum kontynuuje tradycje pierwszej w Europie nowożytnej szkoły powszechnej, założonej przez hiszpańskiego księdza Józefa Kalasancjusza w 1557 roku w Rzymie oraz bogate tradycje szkolnictwa pijarskiego w Polsce.

 

Życzenia wielkanocne abpa Marka Jędraszewskiego
04/04

Życzenia naszego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego
Niech te święta dla wszystkich Państwa będą pełne radości,
pokoju i nadziei, które przynosi nam zmartwychwstały, zwycięski Chrystus (...)

 

Linki

Ofiara na parafię

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia pw. św. Michała Archanioła, siedziba: 34-730 Mszana Dolna, Jana Pawła II nr 3.