Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Mszanie Dolnej

Ogłoszenia parafialne

Aktualne ogłoszenia

Intencje mszalne

Najnowsze intencje

Transmisja on-line

Msza święta na żywo

Nabożenstwa

Rozkład nabożeństw w kościele

Wydarzenia z Archidiecezji Krakowskiej

Liturgia

Aktualności

Wiadomości

nowenna do dzieciątka jezus
16/12

Nowenna do Dzieciątka Jezus

Nowenna do Dzieciątka Jezus, która trwa od 16 do 24 grudnia włącznie, jest jedną z form bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

 

 

Wszystkie dni Nowenny do Dzieciątka Jezus:

 

Dzień 1 – 16 grudnia

Dzień 2 – 17 grudnia

Dzień 3 – 18 grudnia

Dzień 4 – 19 grudnia

Dzień 5 – 20 grudnia

Dzień 6 – 21 grudnia

Dzień 7 – 22 grudnia

Dzień 8 – 23 grudnia

Dzień 9 – 24 grudnia

NOWENNA DO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI
20/11

W związku z trudną sytuacją na granicy Polski zapraszamy w dniach od 22 do 30 listopada do nowenny za Ojczyznę do św. Andrzeja Boboli.

 

Niezwyciężony atleta Chrystusa – takim tytułem św. Andrzeja Bobolę nazwał papież Pius XII w swojej encyklice, napisanej z okazji rocznicy śmierci polskiego świętego. Dziś, gdy wiara katolicka jest atakowana z wielu stron, św. Andrzej Bobola może być ciągle stawiany jako przykład czystości i niezłomności wiary oraz wielkiego zaangażowania misyjnego.

 

WIELKA NOWENNA ZA OJCZYZNĘ

Ks. Dominik Chmielewski wraz z Wojownikami Maryi zaprasza na Wielką Nowennę do Świętego Andrzeja Boboli w intencji o Boże Błogosławieństwo i Bożą ochronę dla naszej Ojczyzny.

Modlimy się przez wstawiennictwo Królowej Polski oraz świętego Andrzeja Boboli. Razem prośmy Boga o szczególną ochronę naszej ojczyzny.

 

XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
12/11

W najbliższą niedzielę, 14 listopada, odbędzie się XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

 

W tym roku ten dzień jest poświęcony mieszkańcom Libanu. Kryzys ekonomiczny doprowadził do bezrobocia sięgającego 70%.  Dziś brakuje niemal wszystkiego. Może to doprowadzić do sytuacji,

w której zamieszkujący Liban chrześcijanie zostaną zmuszeni do ucieczki z tego pięknego regionu Ziemi Świętej, której patronuje św. Charbel. Od wybuchu w porcie bejruckim w sierpniu 2020 r. zorganizowano już transporty z żywnością, pomoc finansową, leki oraz środki czystości. Dzień Solidarności pozwoli przygotować kolejną, niezbędną pomoc.

 

 

 

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I MSZY ŚWIĘTYCH W DNIACH 1 I 2 LISTOPADA
30/10

W związku ze stałym zagrożeniem epidemiologicznym penitencjarnia apostolska (podobnie jak w zeszłym roku) przedłuża na cały miesiąc listopad 2021 roku możliwość uzyskania odpustu za zmarłych. Osoby starsze, chore i Ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu będą mogli uzyskać odpust zupełny jeśli tylko łączą się duchowo  z tymi, którzy nawiedzają miejsca święte i odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych.

Beatyfikacja krad. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej
11/09

Diec_beatyfikacja_wydrzenia-min

49. PIELGRZYMKA SŁUŻBY LITURGICZNEJ I RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ
28/08

Nowenna
01/08

W każdą sobotę do 11 września 2021 roku przed wieczorną Mszą świętą
we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Krakowskiej

wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, będzie prowadzona

modlitwa przed uroczystością beatyfikacyjną

kard. Stefana Wyszyńskiego


Wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego
22/05

Czuwanie-przed-Zes-aniem-Ducha-wi-tego

Czuwanie modlitwene przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
21/05

IMG_20210515_135149

Imieniny ks. proboszcza Jerzego Raźnego
25/04

23 kwietnia ks. proboszcz Jerzy Raźny obchodził imieniny. Z tej okazji nie zabrakło życzeń zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki świętego patrona od Róż Różańcowych, Wspólnoty Domowego Kościoła, Rady Parafialnej oraz redakcji Telewizji Internetowej Tv28. Podczas niedzielnej Mszy św. serdeczne słowa do solenizanta skierowali przedstawiciele Służby Liturgicznej Ołtarza, dzieci, scholi, młodzieży, Asysty Zagórzańskiej, Chóru Męskiego im. ks. Józefa Hajduka, Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z Orkiestrą Dętą. Parafian reprezentowała Natalia Wcisło. W uroczystości uczestniczyła również rodzina ks. proboszcza.

 

 

 

Linki

Ofiara na parafię

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia pw. św. Michała Archanioła, siedziba: 34-730 Mszana Dolna, Jana Pawła II nr 3.