Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Mszanie Dolnej

Ogłoszenia parafialne

Aktualne ogłoszenia

Intencje mszalne

Najnowsze intencje

Transmisja on-line

Msza święta na żywo

Nabożenstwa

Rozkład nabożeństw w kościele

Wydarzenia z Archidiecezji Krakowskiej

Liturgia

Aktualności

Wiadomości

Wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego
22/05

Czuwanie-przed-Zes-aniem-Ducha-wi-tego

Czuwanie modlitwene przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
21/05

IMG_20210515_135149

Imieniny ks. proboszcza Jerzego Raźnego
25/04

23 kwietnia ks. proboszcz Jerzy Raźny obchodził imieniny. Z tej okazji nie zabrakło życzeń zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki świętego patrona od Róż Różańcowych, Wspólnoty Domowego Kościoła, Rady Parafialnej oraz redakcji Telewizji Internetowej Tv28. Podczas niedzielnej Mszy św. serdeczne słowa do solenizanta skierowali przedstawiciele Służby Liturgicznej Ołtarza, dzieci, scholi, młodzieży, Asysty Zagórzańskiej, Chóru Męskiego im. ks. Józefa Hajduka, Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z Orkiestrą Dętą. Parafian reprezentowała Natalia Wcisło. W uroczystości uczestniczyła również rodzina ks. proboszcza.

 

 

 

Dzien otwarty Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów
17/04

 

 

Wirtualny-Dzien-Otwarty---informacje_2

 

Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie jest szkołą prywatną, posiadającą uprawnienia szkoły publicznej. Podstawą procesu wychowawczego są zasady i wartości chrześcijańskie. Liceum kontynuuje tradycje pierwszej w Europie nowożytnej szkoły powszechnej, założonej przez hiszpańskiego księdza Józefa Kalasancjusza w 1557 roku w Rzymie oraz bogate tradycje szkolnictwa pijarskiego w Polsce.

 

Życzenia wielkanocne abpa Marka Jędraszewskiego
04/04

Życzenia naszego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego
Niech te święta dla wszystkich Państwa będą pełne radości,
pokoju i nadziei, które przynosi nam zmartwychwstały, zwycięski Chrystus (...)

 

Podsumowanie konkursu parafialnego
19/03

W dniu liturgicznego wspomnienia św. Józefa, odbyło się podsumowanie parafialnego konkursu na figurkę przedstawiającą opiekuna Świętej Rodziny, patrona rodzin, ojców i robotników. Nagrody wręczyli ks. proboszcz Jerzy Raźny oraz s. Maria Rokosz.
 
WYNIKI
Kategoria - prace wykonane samodzielnie:
I miejsce - Jakub Szynalik,
II miejsce - Dorota Dawiec, Milena Górni,
III miejsce - Natalia Abramczyk, Aleksandra Ciężadlik,
Wyróżnienia - Damian Dul, Kamil Dziedzina, Jan Grzędziak, Anna Seredyńska, Bartłomiej Uchacz, Karol Wacławik.
 
Kategoria - masa plastyczna:
I miejsce - Inga Skawińska,
II miejsce - Amelia Lipińska,
III miejsce - Maciej Abramczyk,
Wyróżnienie - Aleksandra Kuczaj.
 
Kategoria - rzeźba ludowa:
I miejsce - Zuzanna Morawska, Jan Spyrka,
II miejsce - Amelia Górni,
III miejsce - Oliwia Ryż.
 
Kategoria - technika mieszana:
I miejsce - Monika Dawiec, Bartosz Kuś,
II miejsce - Antonina Lipińska, Alicja Piekarczyk,
III miejsce - Marta i Maciej Kowalczykowie, Sandra Mazgaj.
 
Grand prix
Julia Karpierz, Weronika Karpierz, Magdalena Jakubiak-Karpierz.

List abp. Marka Jędraszewskiego
20/02

Publikujemy treść listu pasterskiego Abp. Marka Jędraszewskiego, który będzie czytany we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej w najbliższą niedzielę.

 

 

XX finał Szlachetnej Paczki w Mszanie Dolnej
06/12

Szlachetna Paczka w Mszanie Dolnej w ciągu ostatnich trzech dni rozdystrybuowała pomoc na łączną wartość…❗ 137501,71 PLN ❗ Dziękujemy wszystkim instytucjom, firmom i osobom prywatnym za wsparcie wobec naszej inicjatywy na każdym etapie jej funkcjonowania. Szlachetna Paczka to dzieło bardzo wielu osób, o różnych poglądach, profesjach i stanach, ale o jednym, wspólnym celu. Za wszystko, co dla nas zrobiliście – dziękujemy!
 

Dekret Abpa Marka Jędraszewskiego
04/12

DEKRET
Abpa Marka Jędraszewskiego

 

Na podstawie kan. 87 §  1 Kodeksu Prawa Kanonicznego Abp Marek Jędraszewski udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej dla wszystkich wiernych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

 

Bieżące ogłoszenia dotyczące wydarzeń, transmitowanych w najbliższym czasie:

Transmisja na żywo: codzienna Msza Święta wieczorna oraz wszystkie liturgie niedzielne -

https://www.youtube.com/channel/UCVWa9NxDTXGUQV3WtzGK7oQ

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszego kościoła i parafii. Numery kont bankowych na które możemy kierować darowizny znajdują się w zakładce: wsparcie.

 

SAKRAMENT POKUTY-SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

W naszym kościele spowiedź codziennie rano w czasie Mszy świętych oraz wieczorem przed Mszą świętą.W niedziele podczas Mszy świętych. W razie konieczności można prosić o spowiedź w zakrystii.

 

PRO MEMORIA

W każdy czwartek w godz.16.00-17.00 w budynku organistówki, obok sklepu MICHAEL, można uzyskać pomoc psychologiczną. Pani Karolina Bodziony, konsultant kryzysowy, służy pomocą wszystkim potrzebującym wsparcia psychologicznego.

Suma odpustowa z procesją
21/11

Uroczystość ku czci św. Michała Archanioła to nie tylko odpust w naszej parafii, ale też święto całego miasta. W ubiegłym roku Mszana Dolna obchodziła 10-lecie nadania patronatu św. Michała. 21 listopada 2009 r. kard. Antoni Canizares Llovera w imieniu Stolicy Apostolskiej podpisał dekret w tej sprawie. Znaczenie tego faktu podkreślił ks. proboszcz Jerzy Raźny. Sumie odpustowej przewodniczył ks. Tadeusz Dziedzic, który od sierpnia pełni funkcję dziekana dekanatu Mszana Dolna. Obecny proboszcz parafii w Kasince Małej drogę kapłańską rozpoczynał właśnie w Mszanie Dolnej.

 

– Mszana Dolna to była moja pierwsza moja miłość kapłańska. 43 lata temu przyszedłem tutaj jako młody wikary. Wszystko, co dobrego w kapłaństwie, to tu się rozpoczynało. Wspominam to bardzo, bardzo dobrze. Cieszę się, że mogę być z wami i prosić św. Michała Archanioła o opiekę nad miastem, nad parafią, nad każdym z nas. Bardzo się cieszę, że tak oficjalnie i uroczyście obraliście św. Michała, żeby był patronem tego miasta. Odnawiajcie to oddanie, a on będzie nas strzegł – powiedział ks. Tadeusz Dziedzic.

 

Mszę św. koncelebrowali: gospodarz parafii ks. Jerzy Raźny; ks. Tadeusz Mrowiec, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego; ks. infułat Franciszek Kołacz oraz ks. Robert Ryndak ze Zgromadzenia Świętego Michała.  Homilię wygłosił ks. Robert Ryndak, który do 29 września prowadził misje parafialne „Pod skrzydłami Anioła”.

 

– Bóg obdarzył nas łaską dorocznej uroczystości odpustowej ku czci patrona tego kościoła, patrona tej parafialnej wspólnoty, patrona tego miasta i, wierzę w to mocno, patrona naszych serc. Bóg obdarzył nas łaską trwających misji świętych w tym bardzo trudnym czasie. Mając świadomość patronatu św. Michała, trzeba mieć świadomość, że w czasie misji w sposób szczególny zapytać siebie i odpowiedzieć na pytanie, czy rzeczywiście Bóg jest w moim sercu, w moim życiu na tym pierwszym, najważniejszym miejscu – mówił ks. Robert Ryndak.

 

Oprawę mszy św. i procesji zapewniły dzieci pierwszokomunijne, Asysta Zagórzańska, Chór Męski im. ks. Józefa Hajduka, schola oraz Orkiestra Dęta OSP z Mszany Dolnej. W sumie odpustowej wzięły udział cztery poczty sztandarowe: OSP Mszana Dolna, OSP Łostówka, OSP Mszana Górna i Cech Rzemiosł Różnych. Władze miasta reprezentowali Janusz Matoga i Janina Flig, przewodniczący i wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej oraz kilku radnych. Po uroczystości życzenia i kwiaty otrzymał ks. Rafał Cinal, który w tym tygodniu obchodził imieniny.

Linki

Ofiara na parafię

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia pw. św. Michała Archanioła, siedziba: 34-730 Mszana Dolna, Jana Pawła II nr 3.