PEREGRYNACJA IKONY ŚWIĘTEJ RODZINY

PLAN PEREGRYNACJI IKONY ŚWIĘTEJ RODZINY W NASZEJ PARAFII

nowenna do dzieciątka jezus

Nowenna do Dzieciątka Jezus

Nowenna do Dzieciątka Jezus, która trwa od 16 do 24 grudnia włącznie, jest jedną z form bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

Wszystkie dni Nowenny do Dzieciątka Jezus:

Dzień 1 – 16 grudnia

Dzień 2 – 17 grudnia

Dzień 3 – 18 grudnia

Dzień 4 – 19 grudnia

Dzień 5 – 20 grudnia

Dzień 6 – 21 grudnia

Dzień 7 – 22 grudnia

Dzień 8 – 23 grudnia

Dzień 9 – 24 grudnia

NOWENNA DO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI

W związku z trudną sytuacją na granicy Polski zapraszamy w dniach od 22 do 30 listopada do nowenny za Ojczyznę do św. Andrzeja Boboli.

Niezwyciężony atleta Chrystusa – takim tytułem św. Andrzeja Bobolę nazwał papież Pius XII w swojej encyklice, napisanej z okazji rocznicy śmierci polskiego świętego. Dziś, gdy wiara katolicka jest atakowana z wielu stron, św. Andrzej Bobola może być ciągle stawiany jako przykład czystości i niezłomności wiary oraz wielkiego zaangażowania misyjnego.

WIELKA NOWENNA ZA OJCZYZNĘ

Ks. Dominik Chmielewski wraz z Wojownikami Maryi zaprasza na Wielką Nowennę do Świętego Andrzeja Boboli w intencji o Boże Błogosławieństwo i Bożą ochronę dla naszej Ojczyzny.

Modlimy się przez wstawiennictwo Królowej Polski oraz świętego Andrzeja Boboli. Razem prośmy Boga o szczególną ochronę naszej ojczyzny.

XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

W najbliższą niedzielę, 14 listopada, odbędzie się XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

W tym roku ten dzień jest poświęcony mieszkańcom Libanu. Kryzys ekonomiczny doprowadził do bezrobocia sięgającego 70%.  Dziś brakuje niemal wszystkiego. Może to doprowadzić do sytuacji,

w której zamieszkujący Liban chrześcijanie zostaną zmuszeni do ucieczki z tego pięknego regionu Ziemi Świętej, której patronuje św. Charbel. Od wybuchu w porcie bejruckim w sierpniu 2020 r. zorganizowano już transporty z żywnością, pomoc finansową, leki oraz środki czystości. Dzień Solidarności pozwoli przygotować kolejną, niezbędną pomoc.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I MSZY ŚWIĘTYCH W DNIACH 1 I 2 LISTOPADA

W związku ze stałym zagrożeniem epidemiologicznym penitencjarnia apostolska (podobnie jak w zeszłym roku) przedłuża na cały miesiąc listopad 2021 roku możliwość uzyskania odpustu za zmarłych. Osoby starsze, chore i Ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu będą mogli uzyskać odpust zupełny jeśli tylko łączą się duchowo  z tymi, którzy nawiedzają miejsca święte i odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych.

Beatyfikacja krad. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej

Diec_beatyfikacja_wydrzenia-min

49. PIELGRZYMKA SŁUŻBY LITURGICZNEJ I RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

Nowenna