Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Mszanie Dolnej

Ogłoszenia parafialne

Aktualne ogłoszenia

Intencje mszalne

Najnowsze intencje

Transmisja on-line

Msza święta na żywo

Nabożenstwa

Rozkład nabożeństw w kościele

Wydarzenia z Archidiecezji Krakowskiej

Liturgia

Aktualności

Wiadomości

KOLĘDNICY MISYJNI W SANKTUARIUM W KRAKOWIE
18/01

18 stycznia w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie spotkali się kolędnicy misyjni z całej diecezji. Po Mszy św. odbył się quiz misyjny, a po nim występy w grupach kontynentów. Kolędnicy z Mszany Dolnej znaleźli się w  Oceanii. Dziewczynki prezentowały taniec indiański, przygotowany pod kierunkiem Natalii Spyrki. Chociaż w quizie nie udało się zdobyć nagrody, każdy uczestnik otrzymał ciepły poczęstunek, słodycze oraz drobny upominek. Wyjazd zorganizowali s. Maria Rokosz, Janina Flig oraz ks. proboszcz Jerzy Raźny.

OPŁATEK RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH
17/01

17 stycznia w remizie OSP odbyło się spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych. Mszę św. odprawił ks. proboszcz Jerzy Raźny. Oprawę muzyczną zapewniła kapela zespołu regionalnego „Mali Łostowianie”.

PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY
15/01

Ok. 300 osób wzięło udział w pielgrzymce na Jasną Górę. Już po raz 24. zorganizowała ją Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej. Wraz ze strażakami z Mszany Dolnej kolędowali druhowie z Piekiełka. Mszy św. w Sanktuarium przewodniczył ks. proboszcz Jerzy Raźny. Homilię wygłosił paulin, o. Zygmunt Bola. Mszańska orkiestra grała podczas Eucharystii, a potem koncertowała przy szopce, wzbudzając jak zwykle duże zainteresowanie.

ADORACJA ŻŁÓBKA 13 do 19 STYCZNIA
13/01

Kolejny tydzień adoracji Bożego Dzieciątka przebiegał pod znakiem różnorodności i akcentów regionalnych. W poniedziałek przy żłóbku modlili się członkowie Odnowy w Duchu Świętym. Adorację przygotowali ks. Rafał Cinal oraz Krzysztof Surówka. We wtorek przed kolędowaniem młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. inż. J. Marka wystawiła jasełka góralskie. Występ zorganizowała s. Lucyna Harmata. W środę kolędowała społeczność Zespołu Szkoły i Przedszkola w Łostówce. Nie mogło zabraknąć zespołu „Mali Łostowianie”. W czwartek odbyły się  kolejne jasełka, tym razem w wykonaniu uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Mszanie Dolnej. W tym tygodniu przy żłóbku spotkali się również pracownicy i emeryci związani ze Spółdzielnią Pracy „Meblomet”, rodziny z Kręgu Domowego Kościoła oraz członkowie Rady Parafialnej z Jerzym Łabuzem na czele.

KOLĘDNICY MISYJNI OPOWIADALI O ŻYCIU DZIECI NA INNYCH KONTYNENTACH
06/01

6 stycznia młodzież przygotowana przez s. Marię Rokosz podczas trzech Mszy św. przybliżyła warunki życia dzieci na innych kontynentach, zwłaszcza w Ameryce Południowej. Dzieci często pozbawione są tam opieki i edukacji. Zamiast bawić się i uczyć, muszą ciężko pracować. Niejednokrotnie szansą na wyjście z nędzy i zdobycie wykształcenia jest pomoc katolickich misjonarzy. Kolędnicy misyjni przedstawili kilka jasełkowych scenek, a następnie przeprowadzili zbiórkę. Datki zostaną przekazane na cele misyjne.

ADORACJA ŻŁÓBKA od 6 do 12 STYCZNIA
06/01

W drugim tygodniu stycznia adorację żłóbka przygotowały grupy parafialne i instytucje. W święto Trzech Króli kolędował Chór Męski im. Ks. Józefa Hajduka z dyrygentem Piotrem Wójcikiem na czele. Następnie przy żłóbku spotkali się wychowankowie oraz pracownicy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Mszanie Dolnej. Wspólnie z ks. Mirosławem Lenartem kolędowały Liturgiczna Służba Ołtarza i Oaza. Adorację Grupy Modlitewnej poprowadziły Józefa Białkowska i Stanisława Leszczyńska. W piątek modlili się samorządowcy oraz pracownicy Urzędu Miasta Mszana Dolna oraz jednostek podległych. Rozważania czytała m.in. burmistrz Anna Pękała. Sobotnią adorację prowadzili harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego z Mszany Dolnej i Słopnic na czele z harcmistrz Ewą Jasińską. W niedzielę do wspólnej modlitwy zaprosiła Parafialna Rodzina Różańcowa. Rozważania przygotowała Anna Knapczyk i zelatorzy.

KONCERT SYLWESTROWY
31/12

31 grudnia z inicjatywy ks. proboszcza Jerzego Raźnego odbył się pierwszy koncert sylwestrowy. Na skrzypcach grała Maria Flig, a towarzyszył jej Piotr Wójcik na organach. Koncert prowadził Marcin Wójcik. W repertuarze znalazły się kolędy w opracowaniu polskich kompozytorów przełomu XIX i XX wieku: „Anioł pasterzom mówił” oraz „W żłobie leży” Władysława Żeleńskiego, „Hej, w dzień narodzenia” Gustawa Roguskiego. Uczestnicy usłyszeli również „Lulajże, Jezuniu” i „Gdy śliczna Panna”, a także „Ave Maria” w opracowaniach Michała Lorenca i Henri’ego Seroki. Sylwestrowe spotkanie przy żłóbku było wyrazem dziękczynienia za mijający 2019 rok oraz okazją do modlitwy o łaski w nadchodzącym 2020 roku.

ADORACJA ŻŁÓBKA PRZYGOTOWANA PRZEZ SCHOLĘ
30/12

30 grudnia przy żłóbku modliła się, śpiewała i grała schola parafialna. Grupę prowadzą Janina i Maria Flig oraz siostra Maria Rokosz.

ŚWIĘTO JANA EWANGELISTY Z ORKIESTRĄ DĘTĄ Z MSZANY GÓRNEJ
27/12

Orkiestra Dęta oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Mszany Górnej, jak co roku, 27 grudnia zainaugurowali kolędowanie przy żłóbku. Nie zabrakło tradycyjnych pastorałek i znanych kolęd, prezentowanych w nowych aranżacjach. Adoracja była połączona z uroczystą mszą św., podczas której wspomina się św. Jana Ewangelistę. Z tej okazji święci się wino, które  podaje się wiernym do picia. Tradycja ta sięga średniowiecza i wiąże się z legendą o pobłogosławieniu przez św. Jana kielicha zatrutego wina. Jedna z wersji tej opowieści mówi, że kielich się rozpadł.

PASTERKA W KAPLICY W ŁOSTÓWCE
25/12

Pasterka w kaplicy pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Łostówce nie miałaby wyjątkowej atmosfery bez udziału zespołu „Mali Łostowianie”. Tradycyjne kolędy i regionalne pastorałki w jego wykonaniu są nieodłączną częścią tej wyjątkowej Mszy św. Tegoroczną pasterkę po raz pierwszy odprawił ks. Mirosław Lenart.

Linki

Ofiara na parafię

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia pw. św. Michała Archanioła, siedziba: 34-730 Mszana Dolna, Jana Pawła II nr 3.