Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Mszanie Dolnej

Ogłoszenia parafialne

Aktualne ogłoszenia

Intencje mszalne

Najnowsze intencje

Transmisja on-line

Msza święta na żywo

Nabożenstwa

Rozkład nabożeństw w kościele

Wydarzenia z Archidiecezji Krakowskiej

Liturgia

Aktualności

Wiadomości

ŻYCZENIA DLA KS MIROSŁAWA
23/02

23 lutego na Mszy św. o godz. 11.00 imieniny obchodził ks. Mirosław Lenart. Życzenia złożyli przedstawiciele Rady Parafialnej, scholi, Oazy, Służby Liturgicznej, Chóru Męskiego, a także parafian. Dla solenizanta zagrał zespół regionalny „Mali Łostowianie”.

ADORACJA ŻŁÓBKA 27 STYCZNIA do 2 LUTEGO
27/01

W ostatnim tygodniu okresu kolędowego odbyły się cztery adoracje. We wtorek Dzieciątku śpiewały dzieci uczęszczające do Niepublicznego Przedszkola i Żłobka „Artystyczny Zakątek”. W środę kolędował Chór Gospel, działający przy Miejskim Ośrodku Kultury. Dyrygowała Lea Kjeldsen. W czwartek do wspólnej modlitwy zaprosili pensjonariusze i pracownicy Domu Pomocy Społecznej. Uroczyste zakończenie kolędowania w święto Matki Bożej Gromnicznej należało zgodnie z tradycją do Orkiestry Dętej OSP oraz druhów z jednostek w Mszanie Dolnej i Łostówce. Kapelmistrz Piotr Rataj wręczył ks. proboszczowi podziękowanie za życzliwość całoroczną współpracę i wsparcie finansowe.

CHARYTATYWNY KONCERT UCZNIÓW SZKOŁY MUZYCZNEJ
26/01

26 stycznia młodzi muzycy ze Szkoły Muzycznej I st. w Czasławiu, kształcący się w filiach w Mszanie Dolnej i Węglówce, zagrali i zaśpiewali z myślą o Marysi Miąsko, która zmaga się z ciężką chorobą. Kolędy wykonane przez wokalistów i instrumentalistów rozbrzmiewały podczas Mszy św. o godz. 15.00, a także podczas dwuczęściowego koncertu. Wolontariuszom udało się zebrać 3080,40 zł na leczenie dziewczynki. Razem z utalentowaną młodzieżą przed mszańską publicznością wystąpili nauczyciele: Wojciech Gracz, Natalia Komar, Piotr Komar, Katarzyna Puch, Piotr Skupniewicz oraz Eugeniusz Sokół. Koncert prowadziła Katarzyna Puch.

SUKCES IZABELI SZYNALIK
25/01

Uczestnicy rorat 2019 spotkali się 25 stycznia w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Bochni. Po Mszy św. odbył się koncert pt. „Kolęda z Janem Pawłem II” zespołu „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza oraz orkiestry z Łącka. Następnie przeprowadzono konkurs wiedzy o sanktuariach Maryjnych, które znalazły się w programie rorat. Rywalizację zdominowały reprezentantki naszej parafii – Magdalena Ryskala, Izabela Szynalik i Aleksandra Wilk, które bezbłędnie odpowiedziały na wszystkie pytania. W dogrywce najlepsza okazała się Izabela Szynalik, która w nagrodę pojedzie na pielgrzymkę do Rzymu. Ostatnim punktem spotkania było zwiedzanie kopalni soli w Bochni.

ADORACJA ŻŁÓBKA 20 - 26 STYCZNIA
20/01

Kolejny tydzień spotkań przy żłóbku był bardzo różnorodny, zwłaszcza ze względu na rozpiętość wiekową uczestników. W poniedziałek kolędowali pracownicy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. We wtorek zaśpiewały Dzieciątku przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1. W środę do wspólnej modlitwy zaprosili członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz słuchacze Zagórzańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W czwartek przy żłóbku znów pojawili się najmłodsi, tym razem z Przedszkola Miejskiego nr 2. Piątkową adorację przygotowali pracownicy Zakładu Produkcji Artykułów Ściernych „Techniflex” Sp. z o.o. W sobotę przy żłóbku zgromadzili się samorządowcy i pracownicy Urzędu Gminy Mszana Dolna z wójtem Bolesławem Żabą na czele. Z kolei niedzielna adoracja miała akcent regionalny, ponieważ kolędowała Asysta Zagórzańska.

KOLĘDNICY MISYJNI W SANKTUARIUM W KRAKOWIE
18/01

18 stycznia w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie spotkali się kolędnicy misyjni z całej diecezji. Po Mszy św. odbył się quiz misyjny, a po nim występy w grupach kontynentów. Kolędnicy z Mszany Dolnej znaleźli się w  Oceanii. Dziewczynki prezentowały taniec indiański, przygotowany pod kierunkiem Natalii Spyrki. Chociaż w quizie nie udało się zdobyć nagrody, każdy uczestnik otrzymał ciepły poczęstunek, słodycze oraz drobny upominek. Wyjazd zorganizowali s. Maria Rokosz, Janina Flig oraz ks. proboszcz Jerzy Raźny.

OPŁATEK RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH
17/01

17 stycznia w remizie OSP odbyło się spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych. Mszę św. odprawił ks. proboszcz Jerzy Raźny. Oprawę muzyczną zapewniła kapela zespołu regionalnego „Mali Łostowianie”.

PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY
15/01

Ok. 300 osób wzięło udział w pielgrzymce na Jasną Górę. Już po raz 24. zorganizowała ją Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej. Wraz ze strażakami z Mszany Dolnej kolędowali druhowie z Piekiełka. Mszy św. w Sanktuarium przewodniczył ks. proboszcz Jerzy Raźny. Homilię wygłosił paulin, o. Zygmunt Bola. Mszańska orkiestra grała podczas Eucharystii, a potem koncertowała przy szopce, wzbudzając jak zwykle duże zainteresowanie.

ADORACJA ŻŁÓBKA 13 do 19 STYCZNIA
13/01

Kolejny tydzień adoracji Bożego Dzieciątka przebiegał pod znakiem różnorodności i akcentów regionalnych. W poniedziałek przy żłóbku modlili się członkowie Odnowy w Duchu Świętym. Adorację przygotowali ks. Rafał Cinal oraz Krzysztof Surówka. We wtorek przed kolędowaniem młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. inż. J. Marka wystawiła jasełka góralskie. Występ zorganizowała s. Lucyna Harmata. W środę kolędowała społeczność Zespołu Szkoły i Przedszkola w Łostówce. Nie mogło zabraknąć zespołu „Mali Łostowianie”. W czwartek odbyły się  kolejne jasełka, tym razem w wykonaniu uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Mszanie Dolnej. W tym tygodniu przy żłóbku spotkali się również pracownicy i emeryci związani ze Spółdzielnią Pracy „Meblomet”, rodziny z Kręgu Domowego Kościoła oraz członkowie Rady Parafialnej z Jerzym Łabuzem na czele.

KOLĘDNICY MISYJNI OPOWIADALI O ŻYCIU DZIECI NA INNYCH KONTYNENTACH
06/01

6 stycznia młodzież przygotowana przez s. Marię Rokosz podczas trzech Mszy św. przybliżyła warunki życia dzieci na innych kontynentach, zwłaszcza w Ameryce Południowej. Dzieci często pozbawione są tam opieki i edukacji. Zamiast bawić się i uczyć, muszą ciężko pracować. Niejednokrotnie szansą na wyjście z nędzy i zdobycie wykształcenia jest pomoc katolickich misjonarzy. Kolędnicy misyjni przedstawili kilka jasełkowych scenek, a następnie przeprowadzili zbiórkę. Datki zostaną przekazane na cele misyjne.

Linki

Ofiara na parafię

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia pw. św. Michała Archanioła, siedziba: 34-730 Mszana Dolna, Jana Pawła II nr 3.