Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Mszanie Dolnej

Ogłoszenia parafialne

Aktualne ogłoszenia

Intencje mszalne

Najnowsze intencje

Transmisja on-line

Msza święta na żywo

Nabożenstwa

Rozkład nabożeństw w kościele

Liturgia

Aktualności

Wiadomości

PASTERKA W KAPLICY W ŁOSTÓWCE
25/12

Pasterka w kaplicy pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Łostówce nie miałaby wyjątkowej atmosfery bez udziału zespołu „Mali Łostowianie”. Tradycyjne kolędy i regionalne pastorałki w jego wykonaniu są nieodłączną częścią tej wyjątkowej Mszy św. Tegoroczną pasterkę po raz pierwszy odprawił ks. Mirosław Lenart.

UROCZYSTA PASTERKA Z ORKIESTRĄ DĘTĄ OSP
24/12

Tłumy parafian i gości wypełniły kościół podczas pasterki. Miała ona wyjątkowy przebieg ze względu na udział Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej, która wykonała znane kolędy oraz lubiane przez wszystkich, zagórzańskie pastorałki. Po Mszy św. dzielono się opłatkiem i składano świąteczne życzenia. W tym roku szopkę umiejscowiono w kaplicy bocznej. Znalazły się w niej stare odrestaurowane figury. Większa szopka stanęła przed kościołem.

PODSUMOWANIE RORAT 2019
22/12

W niedzielę, 22 grudnia, ks. proboszcz Jerzy Raźny podsumował tegoroczne roraty i wręczył nagrody dzieciom, które w nich aktywnie uczestniczyły. Świąteczne życzenia złożyła wszystkim schola parafialna, która przygotowała sianko na wigilijne stoły.

PRZY WIGILIJNYM STOLE W ZESPOLE SZKOŁY I PRZEDSZKOLA W ŁOSTÓWCE
20/12

20 grudnia uczniowie, pracownicy, rodzice oraz goście zasiedli do wspólnego wigilijnego stołu. Po części artystycznej odczytano fragment Ewangelii według św. Łukasza. Zgodnie z tradycją uczestnicy uroczystości łamali się opłatkiem. Świąteczne życzenia całej społeczności przedszkola i szkoły w Łostówce złożyli ks. proboszcz Jerzy Raźny oraz katecheta ks. Mirosław Lenart.

WSPOMNIENIE O SEBASTIANIE FLIZAKU
16/12

Był pogodny, często żartował, a przy tym odznaczał się pracowitością i skromnością. Do końca życia mieszkał ubogo, ale jego zasługi dla Mszany Dolnej i odkrywania kultury Zagórzan są nie do przecenienia. Taki obraz Sebastiana Flizaka wyłania się z wypowiedzi jego uczniów, członków Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego oraz miłośników tradycji tego regionu. 16 grudnia Sebastian Flizak został upamiętniony tablicą na budynku, w którym pracował w latach 40. XX w. Odsłonięcia dokonał Rafał Rusnak, wójt gminy Niedźwiedź, którego babcia była siostrą etnografa. Po odsłonięciu tablicy uczestnicy przeszli na cmentarz parafialny. Na grobie Sebastiana Flizaka zapalono znicz, a modlitwę poprowadził ks. proboszcz Jerzy Raźny. Dalsza część wydarzenia odbyła się w pensjonacie „Janda”. Etnograf i socjolog dr Katarzyna Ceklarz podczas wykładu przybliżyła zakres swojej pracy badawczej oraz treść monografii zatytułowanej „Sebastian Flizak (1881 – 1972) ludoznawca i etnograf na tle swojej epoki”. Publikacja została przyjęta z entuzjazmem przez uczestników spotkania.

DUCHOWA PIELGRZYMKA PO SANKTUARIACH MARYJNYCH
01/12

Motywem przewodnim tegorocznych rorat są polskie sanktuaria Maryjne. „Różne oblicza naszej Matki” to program przygotowany przez wydawnictwo „Promyczek”. Nagrania audio połączone z homiliami mają pomóc najmłodszym uczestnikom rorat poznać historie wizerunków Matki Bożej oraz naśladować Maryję w codziennym życiu. Na specjalnej planszy powstaje adwentowy witraż. Szlak pielgrzymki prowadzi zarówno przez małe kościoły, jak i wielkie sanktuaria. Razem z Jadzią, Maćkiem i ich dziadkiem – bohaterami nagrań – dzieci duchowo przeniosą się do miejsc kultu Maryi w Bochni, Chorzelowie, Częstochowie, Dębowcu, Gietrzwałdzie, Kalwarii Pacławskiej, Kalwarii Zebrzydowskiej, Licheniu, Limanowej, Ludźmierzu, Niepokalanowie, Okulicach, Piekarach Śląskich, Świętej Lipki, Tuchowie, Wadowicach, Wambierzycach oraz Zakopanem.

KOLĘDOWANIE Z MAŁYMI ŁOSTOWIANAMI
01/12

Zespół regionalny „Mali Łostowianie”, działający przy Zespole Szkoły i Przedszkola w Łostówce, jak co roku zagrał podczas mszy św. w drugim dniu świąt Bożego Narodzenia. W skład zespołu wchodzą przedszkolaki, uczniowie oraz absolwenci szkoły. „Mali Łostowianie” wykonują zarówno kolędy, jak i pastorałki śpiewane gwarą. Członkom zespołu towarzyszyli rodzice oraz dyrektor Janina Flig.

ZAPROSZENIE DO ADORACJI BOŻEGO DZIECIĄTKA
01/12

„Chrystus ukazał się światu jako światło  jaśniejące w ciemności, z ufnością idźcie za Nim, abyście się stali światłem dla waszych braci.”

 

Serdecznie zapraszamy do Adoracji Bożego Dzieciątka przez śpiew kolęd, modlitwę i uczestnictwo we Mszy Świętej. Niech podjęcie kolejny raz tej pięknej tradycji, przez różne społeczności naszej Parafii, obudzi w nas to, co jeszcze uśpione, ożywi to, co już martwe, a światło Jego słowa niech prowadzi nas w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku. Z radością oczekujemy przy Betlejemskim Żłóbku codziennie  o godz. 17 30 według ustalonego harmonogramu (zobacz w zakładce Adoracja przy żłóbku i poniżej).

Ks. Jerzy Raźny – Proboszcz i Księża Współpracownicy

 

27.12.2019 r. – Orkiestra Dęta i członkowie OSP w Mszanie Górnej; 30.12.2019 r. – Schola parafialna; 6.01.2020 r. – Chór Męski im. ks. J. Hajduka; 7.01.2020 r. – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Mszanie Dolnej; 5.01.2020 r. – Liturgiczna Służba Ołtarza i Oaza; 9.01.2020 r. – Grupa Modlitewna; 10.01.2020 r. – Urząd Miasta Mszana Dolna; 11.01.2020 r. – Związek Harcerstwa Polskiego; 12.01.2020 r. – Parafialna Rodzina Różańcowa; 13.01.2020 r. – Odnowa w Duchu Świętym; 14.01.2020 r. – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Mszanie Dolnej; 15.01.2020 r. – Zespół Szkoły i Przedszkola w Łostówce; 16.01.2020 r. – Zespół Placówek Oświatowych w Mszanie Dolnej; 17.01.2020 r. – Spółdzielnia Pracy „Meblomet”; 18.01.2020 r. – Krąg Domowego Kościoła; 19.01.2020 r. – Rada Parafialna; 20.01.2020 r. – Zakład Opieki Zdrowotnej; 27.01.2020 r. – Przedszkole Nr 2 w Mszanie Dolnej; 22.01.2020 r. – Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Zagórzański Uniwersytet Trzeciego Wieku; 23.01.2020 r. – Przedszkole Nr 1 w Mszanie Dolnej; 24.01. 2020 r. – Techniflex Sp. z o.o. Zakład Produkcji Artykułów Ściernych; 25.01 2020 r. – Urząd Gminy Mszana Dolna; 26.01.2020 r. – Asysta Zagórzańska; 28.01.2020 r. – Niepubliczne Przedszkole i Żłobek „Artystyczny Zakątek” w Mszanie Dolnej; 29.01.2020 r. Chór Gospel; 30.01.2020 r. – Dom Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej; 2.02.2020 r. – Orkiestra Dęta i członkowie OSP w Mszanie Dolnej i Łostówce.

 

SPORTOWE SUKCESY LEKTORÓW
30/11

Drużyny ministrantów i lektorów z obu mszańskich parafii okazały się najlepsze w dekanalnych eliminacjach Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej. Turniej rozegrano 30 listopada w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Mszanie Dolnej. Wśród ministrantów do rocznika 2008 triumfowała drużyna z parafii pw. Miłosierdzia Bożego, przygotowana przez ks. Szymona Wykupila. W kategoriach lektorów młodszych i starszych niepokonani byli zawodnicy z parafii pw. Św. Michała Archanioła. Trenerem drużyn jest ks. Mirosław Lenart. Wszystkie drużyny będą reprezentować dekanat mszański w rejonowym etapie rozgrywek.

SCHOLA PARAFIALNA NA WYCIECZCE W KRAKOWIE
23/11

W sobotę, 23 listopada,  schola pojechała do kina na film „O, Yeti”. Trzeba było wstać trochę wcześniej, ponieważ wyjeżdżaliśmy już o godzinie 8.30, jednak nikt nie zaspał i wszyscy  w komplecie wyruszyliśmy do Krakowa – Bonarki. Podróż minęła szybko i  bezpiecznie.  Przed seansem zdążyliśmy zaopatrzyć się w popcorn, colę i inne „smakołyki” i tak przygotowani udaliśmy się do sali kinowej.  Film podobał się wszystkim, niektóre dziewczynki nawet płakały ze wzruszenia. Potem  były „zakupy” i podziwianie pięknych świątecznych dekoracji, a w czasie drogi powrotnej „odwiedziny”  u McDonalda. Do Mszany Dolnej wróciliśmy o godzinie 14.30. To był udany wyjazd i już czekamy na kolejny…

Linki

Ofiara na parafię

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia pw. św. Michała Archanioła, siedziba: 34-730 Mszana Dolna, Jana Pawła II nr 3.