Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Mszanie Dolnej

Ogłoszenia parafialne

Aktualne ogłoszenia

Intencje mszalne

Najnowsze intencje

Transmisja on-line

Msza święta na żywo

Nabożenstwa

Rozkład nabożeństw w kościele

Liturgia

Aktualności

Wiadomości

UROCZYSTOŚĆ KU CZCI ŚW. CECYLII
22/11

22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego. Uroczystą Mszę św. w niedzielę, 24 listopada, odprawił ks. proboszcz Jerzy Raźny. Oprawę muzyczną przygotował Chór Męski im. ks. Józefa Hajduka. Śpiewała również schola parafialna.

MIŁOŚNICY LOKALNEJ HISTORII ZWIEDZALI KOŚCIÓŁ
17/11

17 listopada grupa mieszkańców powiatu limanowskiego uczestniczyła w spacerze historycznym po Mszanie Dolnej. Przewodnik Karol Wojtas oprowadził miłośników historii m.in. po naszym kościele. Opowiedział o stylu neogotyckim, budowniczych świątyni, a także wpływie parafii na rozwój miasteczka.

CHÓR MĘSKI WYSTĄPIŁ PODCZAS FESTIWALU LAUDATE DOMINUM
17/11

Dużym zainteresowaniem publiczności cieszył się koncert chórów zorganizowany w kościele pw. Miłosierdzia Bożego 17 listopada. Już po raz 13. chóry z powiatu limanowskiego i nie tylko mogły śpiewem wielbić Boga i wymieniać się doświadczeniami. „Laudate Dominum” to dowód na to, że muzyka może połączyć osoby w różnym wieku, wykonujące różne zawody. Godni podziwu są również charyzmatyczni dyrygenci. Na tegorocznym festiwalu nie mogło również zabraknąć Chóru Męskiego im. ks. Józefa Hajduka z parafii Św. Michała Archanioła. Publiczność nagrodziła występ gromkimi brawami. Dyrygent Piotr Wójcik odebrał gratulacje i pamiątkową statuetkę z rąk burmistrz Anny Pękały oraz starosty Mieczysława Urygi.

STRAŻACY MODLILI SIĘ ZA ZMARŁYCH DRUHÓW
16/11

16 listopada strażacy z miasta i gminy Mszana Dolna oraz gminy Niedźwiedź uczcili zmarłych druhów. Msza św. została odprawiona w naszym kościele. Podczas uroczystości delegacje odczytywały nazwiska zmarłych strażaków z poszczególnych jednostek. Z zapalonych zniczy uformowano przed ołtarzem krzyż. Zaduszki strażackie zorganizowano po raz trzeci.

MIEJSKO-GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
11/11

Miejsko-gminne obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości miały tradycyjny przebieg: odczytanie Apelu Poległych i okolicznościowe przemówienia, złożenie wiązanek na grobach żołnierzy oraz Msza św. w kościele pw. Św. Michała Archanioła. Tym razem przedstawiciele władz miasta i gminy Mszana Dolna oraz powiatu limanowskiego,  poczty sztandarowe szkół i instytucji, oddział Związku Strzeleckiego „Strzelec” oraz Orkiestra Dęta zgromadzili się nie na płycie rynku, lecz przez remizą OSP. Tam odbyła się ceremonia wciągnięcia flagi państwowej na maszt. Apel Poległych odczytał ppor. Bogdan Schmidt, dowódca jednostki 2404 Związku Strzeleckiego „Strzelec” w Mszanie Dolnej. Młodzi Strzelcy złożyli uroczystą przysięgę. Okolicznościowe przemówienia wygłosili burmistrz Anna Pękała oraz wójt Bolesław Żaba. Kolejną częścią obchodów był przemarsz na cmentarz parafialny i złożenie przez delegacje wiązanek na grobach żołnierzy poległych w I wojnie światowej oraz na pomniku ofiar hitleryzmu i stalinizmu. Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawiono z kościele pw. Św. Michała Archanioła. Przewodniczył jej ks. proboszcz Jerzy Raźny. Koncelebrowali ją ks. ppor. Jan Zając, ks. Franciszek Kołacz oraz ks. Szymon Wikupil. W homilii ks. Jerzy Raźny zwrócił uwagę na obowiązki wobec małej i dużej ojczyzny, spoczywające na każdym obywatelu, a szczególnie na osobach sprawujących władzę.

 

– Łatwo się obiecuje, łatwo składa się deklaracje, ale trzeba pamiętać o szacunku wobec drugiego człowieka, współobywatela. Tak buduje się dobro Ojczyzny. Należy uczyć się historii, z której możemy czerpać wiedzę i mądrość. Musimy pamiętać o tych, którzy potrafili dać świadectwo  miłości do Ojczyzny – mówił proboszcz parafii pw. Św. Michała Archanioła.

 

Po Mszy św. pod przewodnictwem Franciszka Dziedziny i słuchaczy Zagórzańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wspólnie wykonano kilka piosenek żołnierskich, a następnie zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego” w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu!”.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
01/11

1 listopada, centralne uroczystości w Mszanie Dolnej, rozpoczęły się nieszporami za zmarłych i procesją, która przeszła z kościoła pw. Św. Michała Archanioła na cmentarz parafialny. Po różańcu z wypominkami przy pomniku ofiar hitleryzmu i stalinizmu odprawiona została Msza św. Koncelebrowali ją ks. Tadeusz Mrowiec, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego, ks. Jerzy Raźny, proboszcz parafii pw. Św. Michała Archanioła oraz ks. Franciszek Kołacz. Homilię wygłosił ks. Mirosław Lenart. Oprawa muzyczna została przygotowana przez Chór Męski im. ks. Józefa Hajduka oraz Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej.

PONAD 300 OSÓB PIELGRZYMOWAŁO DO SANKTUARIUM MATKI BOSKIEJ BOLESNEJ
13/10

W niedzielę, 13 października, mieszkańcy Mszany Dolnej uczestniczyli w tradycyjnej pielgrzymce do Limanowej. Wśród pątników nie mogło zabraknąć asysty zagórzańskiej, Orkiestry Dętej OSP oraz chórzystów z naszej parafii. Pielgrzymkę prowadził nowy wikariusz – ks. Mirosław Lenart. W limanowskiej bazylice mieszkańcy Mszany Dolnej wzięli udział w nabożeństwie różańcowym oraz mszy św., którą odprawili proboszczowie obu parafii – ks. Jerzy Raźny oraz ks. Tadeusz Mrowiec.

Linki

Ofiara na parafię

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia pw. św. Michała Archanioła, siedziba: 34-730 Mszana Dolna, Jana Pawła II nr 3.